آقاجری در نطق میان دستور:

مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم بسیار نگران‌کننده است/ داستان مشکلات خوزستان سرافراز مثنوی هفتادمن است/ خوزستان رتبه دوم حاشیه‌نشینی را در کشور دارد/ مردم حوزه انتخابیه از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی محرومند  

نماینده بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان، بندر امام‌خمینی(ره) و بخش جولکی در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم بسیار نگران‌کننده است و مردم امید دارند تا دولت مشکلات را رفع کند.

حبیب آقاجری در نشست علنی  دوشنبه ۱۲ مهرماه مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، ضمن تسلیت به مناسبت رحلت پیامبر گرامی اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا(ع)، گفت: امروزه حرکت بیداری اسلامی با الهام از نظام مقدس جمهوری اسلامی و شجاعت و پایمردی ملت بزرگ ایران در مقابل استکبار جهانی به سراسر جهان گسترش یافته است و معادلات قدرت در روابط بین‌المللی را دچار تحولات ساختاری کرده است.

وی ادامه داد: این خیزش اسلامی، قدرت‌های استکباری در جهان را به وحشت انداخته است و ما هر روز شاهد شکست‌های پیاپی آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه هستیم.

نماینده مردم بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان، بندر امام‌خمینی(ره) و بخش جولکی در مجلس شورای اسلامی افزود: جدیدترین حرکت مذبوحانه دشمنان انسانیت، توطئه و تغییر در مرزهای کشورهای منطقه می باشد، لذا به آقایان اردوغان و علی‌اف هشدار می‌دهیم که خود را بازیچه دست صهیونیست‌های کودک‌کش نکنند، در غیر این صورت با پاسخ‌های کوبنده ملت شجاع ایران اسلامی روبرو خواهند شد.

وی بیان کرد: رهبر حکیم انقلاب در صبح انتخابات فرمودند” مردم ان شاء‌الله از این انتخاب خیر خواهند دید”، رییس جمهور محترم آیت‌الله رییسی با کوشش، تلاش و مدیریت جهادی برای رفع مشکلات مردم باعث ایجاد امید و دلگرمی اقشار مختلف مردم شده است که نشانه خیر است.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم با قدردانی از دولت به دلیل تسریع در واکسیناسیون عمومی ادامه داد: همچنین از تدبیر موفق و دیپلماسی دولت در پیوستن به سازمان شانگهای تشکر می کنم.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس گفت: مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم بسیار نگران کننده است و تمام امید مردم به تلاش دولت در رفع این مشکلات است.

وی تصریح کرد: انتظار داریم رییس جمهور محترم ریل گذاری تغییر در اقتصاد کشور بر مبنای بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان نقشه راه تمدن‌سازی اسلامی و اقتصاد مقاومتی در راستای گشایش در معیشت مردم را به انجام برساند.

آقاجری اظهار کرد: مقام معظم رهبری فرمودند” در شرایط فعلی، اقتصاد مسئله اول کشور است” و تقاضای بحق مردم است که مشکلات گرانی، قیمت‌های لحظه‌ای اجناس، مسکن، خودرو، اشتغال، ازدواج جوانان و سایر مشکلات سروسامان دهد و این مشکلات در بخش‌هایی از کشور مانند خوزستان بسیار نگران کننده است. داستان مشکلات خوزستان سرافراز و مظلوم مثنوی هفتادمن است.

نماینده مردم بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان، بندر امام‌خمینی(ره) و بخش جولکی در مجلس شورای اسلامی افزود: خوزستان سال هاست با مشکلات فراوان و عدیده ای دست و پنجه نرم می کند. وضعیت آب شرب و کشاورزی، فاضلاب، حق‌آبه رودخانه‌ها و تالاب‌ها، جاده‌ها، احساس تبعیض و بی‌عدالتی در کنار گسترش صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد و عدم بکارگیری جوانان بومی بیکار و غیره تنها بخش کوچکی از مشکلات فراوان استان خوزستان است که ۸۵ درصد نفت کشور، حدود ۲۵۰ کیلومتر ساحل دریا، صنایع عظیم فولاد و پتروشیمی، ۳۰ درصد آب‌های شیرین کشور و زمین‌های حاصلخیز را داراست ولی متاسفانه رده دوم حاشیه‌نشینی را در کشور حایز می باشد. استانی که خود لوکوموتیو اقتصاد کشور است ولی دارای بالاترین شاخص بیکاری می‌باشد.

وی بیان کرد: لازم به ذکر است در حوزه انتخابیه اینجانب بندرماهشهر و بندر امام که قطب بزرگ صنایع پتروشیمی، بنادر عظیم تجاری و فرآورده های نفتی، ظرفیت‌های بخش کشاورزی و شهرستان‌های امیدیه به عنوان یکی از مناطق بزرگ صنایع نفت و گاز و زمین‌های حاصلخیز کشاورزی و همچنین شهرستان هندیجان که یکی از مراکز بزرگ پرورش آبزیان، صیادی، بندر تجاری و فعالیت های کشاورزی است با محرومیت‌های باورنکردنی مواجه هستند.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم ادامه داد: در منطقه‌ای که سرمایه‌گذاری‌های بزرگ ملی انجام شده است مردم از حداقل امکانات زندگی در شرایط سخت آب و هوایی و زیست محیطی برخودارند. مردم از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی محرومند. از وزارت نیرو تقاضا دارم نسبت به اجرای طرح انتقال آب از پشت یکی از سدهای استان به شهرها و روستاهای حوزه انتخابیه اقدام عاجل را بعمل آورد.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس گفت: متاسفانه با وجود صنایع نفت، گاز و پتروشیمی بیش از ۳۵ هزار جوان تحصیلکرده از بیکاری و عدم اشتغال رنج می برند و همین امر باعث نارضایتی شدید مردم شریف منطقه شده است. انتظار می رود که مسئولین محترم و دولتمردان با فراهم نمودن بستر مطلوب و تسهیلات لازم و تشویق سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی زمینه ایجاد صنایع پایین دستی و تکمیلی در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی جهت اشتغالزایی را به‌ وجود آورند.

آقاجری ادامه داد: وضعیت فاضلاب در شهرهای بندرماهشهر و بندر امام طی چندین سال تاکنون تکمیل نشده است و همچنین در مناطق محروم شهر چمران و شهرک طالقانی هیچگونه اقدامی جهت احداث سیستم فاضلاب صورت نگرفته و با کانال روباز که منشأ بسیاری از مشکلات بهداشتی است انجام و حتی در چند سال گذشته باعث مرگ دو کودک معصوم شده است.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم  افزود: شهرستان امیدیه و هندیجان به طور کلی فاقد فاضلاب هستند. از دولت عدالت خواه آقای رئیسی تقاضا عاجل دارم نسبت به این امر مهم اهتمام خاص مبذول نمایند.

نماینده مردم بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان، بندر امام‌خمینی(ره) و بخش جولکی در مجلس گفت: در خصوص جاده‌ها، بدترین وضعیت را شهرستان امیدیه و روستاهای حوزه انتخابیه دارند؛ وزارت نفت جاده ۲۳ کیلومتری امیدیه به جایزان را بعد از ۱۴ سال به اتمام نرسانده است و جاده امیدیه به سرانجام و دیلم به جاده‌های مرگ معروف شده اند.

آقاجری اضافه کرد: از وزارت نفت و راه و شهرسازی مجدانه خواستار تکمیل و احداث جاده‌های فوق‌الذکر می‌باشم.

وی افزود: در پایان تاکید بر توجه ویژه دولت به خرید محصولات کشاورزی از کشاورزان عزیز و زحمت‌کش را دارم تا گوشه ای از مشکلات این قشر شریف مرتفع شود.

343

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.