پیگیر شهرستان شدن بندر امام خمینی هستم؛

آقاجری با مردم بندرامام خمینی دیدار کرد/ صنایع پتروشیمی را عادلانه تقسیم میکنیم

خورنا: نماینده مردم بندرماهشهر و بندر امام خمینی در مجلس شورای اسلامی در خصوص محدوده شهرستان احتمالی بندر امام خمینی از تقسیم عادلانه با نظر کارشناسی دولت خبر داد.

به گزارش خورنا از بندر امام خمینی، حبیب آقاجری در دیدار عمومی با مردم بندر امام خمینی در خصوص شهرستان شدن این بخش اظهار داشت: من  تمام تلاش خود را برای شهرستان شدن بندر امام خمینی(ره) در دولت قبل انجام دادم و این بخش روی کاغذ شهرستان شد اما بنا به دلایلی که قبلا توضیح دادم رئیس جمهور وقت از ابلاغ آن خودداری کرد.

وی ادامه داد: در این دولت نیز تلاش می کنم که بندر امام خمینی شهرستان بشود، مشروط بر تقسیم عادلانه محدوده با نظر کارشناسی دولت و اجازه دخالت های خارجی را نمیدهم.

نماینده مردم بندر امام خمینی در مجلس در خصوص محدوده بخش بندرامام (ره) خاطرنشان کرد: تعیین محدوده شهرستان توسط کارشناسان دولت انجام می شود و کار نماینده مجلس نیست اما اگر به من واگذار شود به صورت عادلانه بین هر دو شهر بندرماهشهر و بندر امام خمینی تقسیم می کنم.

آقاجری ادامه داد: منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به صورت کامل نه به بندر امام خمینی و نه به بندرماهشهر تعلق نمیگیرد و بر اساس فرمولهای کارشناسی کاملا عادلانه تقسیم میشود.

وی ادامه داد: برای دریافت مجوز بیمارستان بندر امام خمینی به سه وزیر مراجعه کردم که در نهایت مشروط بر اینکه بودجه را از صنایع پتروشیمی تامین کنیم مجوز را صادر کردند و ما هم بودجه را از صنایع پتروشیمی تامین کردیم.

وی افزود: هزینه ساخت این بیمارستان از ۶۰ درصد بودجه شورای راهبردی تأمین شده و مسئولین بندر امام خمینی می توانند از فردا کار را از مرحله کلنگ زنی در بیاورند و شروع به ساخت بیمارستان کنند.

آفاجری گفت: به صورت جدی پشت ساخت بیمارستان را خواهم گرفت و از بخشدار و شورای شهر بندر امام در خواست سرعت عمل بیشتری در انجام این پروژه دارم.

نماینده مردم بندرامام گفت: ۸۵ کیلومتر شبکه فاضلاب در بندر امام کشیده شده و در حال پایان است و همچنین قراردادی با شرکت چینی در خصوص احداث تصفیه خانه صورت گرفته و مرحله MC انجام و آماده شروع بکار است.

آقاجری همچنین در پاسخ به یکی از شهروندان در خصوص نحوه مصرف بودجه شورای راهبردی صنایع پتروشیمی گفت: برای این بودجه ۴ کار بزرگ تعریف کردم که شامل تخصیص بودجه احداث بیمارستان راه حضرت زینب بندر امام خمینی، تخصیص بودجه جهت تکمیل راه آهن ایستگاه بندرماهشهر، تخصیص بودجه جهت تکمیل استخر نیمه کار بندرماهشهر و تخصیص ۳۰ درصد از بودجه به برنامه های اجرایی شهرهای ماهشهر، بندرمام، چمران و شهرک طالقانی میشود.

4703
۱۲

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • ماهشهری
  آقايان چرا از تقسيم عادلانه بنادر و گمرك و راه آهن سخنی بزبان نميآورند؟؟!!! چرا در اثر تبليغات و جنجال سالاری عده اي خاص فقط پتروشيميها وجه مصالحه قرار بگيرند؟؟؟؟!!!! سربندر بخشي از ماهشهر نيست بلكه جزئی از موقعيت استراتژيك منطقه ماهشهر ميباشد و جداسازی آن ممكن نخواهد بود الا با دستكاری اسناد و جعل تاريخ كه البته در اين روزگار اينكار هم زياد سخت نخواهد بود... كه صد البته تا ما هستيم صاحبان زر و زور اين آرزو را بگور خواهند برد...
  • احمد
   محدوده بندر امام خمینی ره از قبل از انقلاب در ان زمان بعنوان بخشداری تا کنون مشخص است بخش بندر امام خمینی در حال حاضر محدوده اش تا کجاست نیروی انتظامی کدام محدوده را تحت پوشش دارد همه اینها مشخص است. تقسیم کنیم یعنی چی؟ پس باید محدوده ابادان و اهواز و شوش و.........دوباره تقسیم ععادلانه شود!!!! من که نفهمیدم قضیه چیست!؟؟!
 • sa
  بندرامام كه هيچوقت نميخواهد همه پتروشيمي و امكانات مال خود باشد. اتفاقا اين ماهشهر است كه همه را ميخواد. اما آقاي آقاجري اگر فكر ميكني عادلانه يعني با توجه به جمعيت تقسيم شود. اين عين بي عدالتي است. ضمن اينكه ماهشهري ها همه چي رو ميخواهند
  • ماهشهری
   ببخشيد اگه بر اساس سرانه جمعيت نباشد پس ميشود بفرماييد بر اساس چه ملاكي باشد؟؟؟؟؟!!!! زياده خواهي هم اندازه اي دارد...همين كه بشما لطف شده از سرتان زياد است
 • سربندر
  من یکی از مخالفان آغاجری بودم اما بندرامام خمینی که امد حرف های که زد اگر واقعیت داشته باشه ازشون طرفداری میکنم یه طور این شرکت ها به طور عادلانه تقسیم بشن خوبه بندرامام خمینی هم مشکل شهرستان شدنش حل بشه اینا هم مشکلات شهرشون حال بشه انشالله هرچی خیره پیش بیاد
 • سعید تمیمی
  سلام اقای اغاجاری عدالت را در نظر بگیر و هرچه زودتر تنش بین این دوشهر در خصوص اختلاف محدوده جغرافیای از بین ببر و شهر ستان شدن بندر امام خمینی را رسانه ای کن .....تشکر
 • ماهشهری
  تقسيم عادلانه شركتها؟؟؟؟ حالا كه دم از عدالت و انصاف ميزنيد پس لطفا بنادر و گمرك نيز جزو اين عدالت قرار گيرد.....
 • sa
  آقاي ماهشهري عزيز شما حاضريد فاز 4 و كوي سعدي ماهشهر كه درون ماهشهر است را به شهر ديگري بدهيد؟ ما بر سر محدوده اي بحث ميكنيم كه مورد مناقشه است. گمرك و بندر مال بندرامام بوده و هست.
  • ماهشهری
   چي شد تا بحث تقسيم ديگر مراكز پيش آمد لرزيديد؟؟!!!!! ميگن مرگ خوبه واسه همسايه حالا شده حكايت شما غيربوميان ساكن در اطراف ماهشهر(سربندر).... اگه ما هم ادعای مقداد و صدوق و بلوكيا رو كرديم اونوقت شما هم ادعای فاز ۴ و کوی سعدی ماهشهر را بفرماييد.... صنايع پتروشيمي نيز در منطقه مال ماهشهر بوده و هست (البته بعلاوۀ خود سربندر و اطرافش...)
 • sa
  خيلي گستاخ هستيد به خدا
 • اميد
  سلام موضوع سرپتروشیمی هاست که بین هردوشهرواقع شده وحریم قانونی هردوشهرکه بایدطبق نقشه شهر,جمعیت وغیره تقسیم شود,لطفامنطقی صحبت کنیدایامیشه کسی بگه بندرنفتی مجیدیه ماهشهرمال سربندراست؟یابایدتقسیم شود؟بدیهی است خیرچون ازقدیم جزء نقشه وحریم قانونی ماهشهربوده
 • رامین کجاف
  استخدام بومی ها در پتروشیمی بندر امام عملیژنشد، بنده بومی هستم و پنج سال هم در صنایع پتروشیمی سابقه درم، مرحله اول پذیرفته شدم اما در مرحله مصاحبه مردود شدم،دلیل چه بود؟؟چون رانت و پارتی نداشتم؟؟؟
منتشر شده۱۲ در حال بررسی۵