آقاجری: دولت در تلاش است با تدابیری پدیده ریزگردها را مهار کند

در نشست خبری نماینده مردم بندر ماهشهر با جمعی از خبرنگاران از افتتاح راه آهن ماهشهر ـ مشهد خبر داد و گفت: این پروزه که با همکاری اداره بنادر،عملیات غیر صنعتی و راه آهن کل استان انجام گرفته ظرف ۳الی ۴ ماه آینه افتتاح خواهد شد.

وی در ادامه از فعال سازی بندر با مشارکت بنر ماهشهر و عملیاتن غیر صنعتی گفتو بیان کرد عملیات لایه روبی آن در حال پیگیری است.

حبیب آقاجری در پاسخ به سوال در رابطه با صحت یا عدم صحت گفته های اخیر مبنی بر اینکه دولت تدبیر و امید مسبب عدم کنترل ریزگردهاست بیان کرد: پدیده ریزگردها پدیده ای امروزی نیست و دفعتا پیش نیامده بلکه امری ست چند ساله و دولت در تلاش است با تدابیری این پدیده را مهار کند.

وی ادامه داد: در جلسه ای که با حضور جمعی از وزرا و معاون رئیس جمهور در هفته پیش برگزار گردید قرار بر این شد یک کارگروه علمی و فنی با برنامه های منسجم و تصمیمات کارشناسانه و راه کار های اساسی در قالب برنامه های کوتاه مدت(فوری)،میان مدت و بلند مدت صورت گیرد.

در پایان آقای آقاجری از منشا این ریز گردها گفت و برای این پدیده دو منشا داخلی و خارجی برشمرد و بیان کرد منشا خارجی آن :توده های گرد و خاکی ست، که از کشورهای عراق،عریستان،اردن،روسیه وارد کشور میشود میباشد.

و اما منشا داخلی آن را می توان خشکسالی،عدم بارندگی،نبود مرتع وکاهش عرض تالاب شادگان دانست،و پدیده ای روزهای اخید کاز سمت شمال شرق متوجه استان شده را نمی توان به منشا خارجی آن نسبت داد بتابراین باید تدابیر مربوط باع آن اندیشیده شود و هوشیار بودن مسولین مربوطه شهرستان برای اقدامات فوری جهت کاهش آسیب به شهر و مردم را میطلبد.

3656
۲

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • ح.ن
    هیس هیچی نگو فقط ببر صداتو
  • خوزستان
    حرف نداری آغاجری
منتشر شده۲