بازدید حبیب آقاجری از روستاهای شهرستان بندر ماهشهر

در سفر درون حوزه ای نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به همراه هییت همراه، بازدیدی از روستاهای چم سید لطیف،بسیتین، شهرک قدس و سرکشی از کارگاه موسسه جهاد نصر واقع در روستای بسیتین صورت گرفت که تآمین اعتبار مناسبی را جهت رفع برخی مشکلات این روستا را به ارمغان داشت.

در ابتدای این سفر که بازدید از شهرک قدس و پرداختن به مشکلات مردم صورت گرفت امام جماعت این شهرک برخی از مشکلات را بازگو نمود و گفت:عمده ترین مشکلی که مردم این شهرک با آن روبه رو هستند عدم مشخص شدن مالکیت اراضی کشاورزی و اسناد آن است که مشکلات زیادی را برای مردم رغم زده از این رو خواهش ما این است که مسولبن با جدیت بیشتری به این موضوع بپردازند و رضایت کشاورزان را که نعمت بزرگی محسوب می شوند را کسب نمایند.

وی در ادامه به دیگر معضلات موجود در این شهرک پرداخت و بیان نمود:مردم این شهرک از امکاناتی همچون لوله کشی گاز،جاده های مناسب و آنتن دهی تلفن همراه بی بهره هستند با توجه به اینکه نیازهای کاملا ضروری است مستلزم توجه بیشتر مسولین است.

امام جماعت شهرک قدس در پایان صحبت های خود با تآکید بر وجود مشکل آموزشی برای دختران این منطقه،خاطرنشان کرد:دانش آموزان دختر این منطقه به دلیل به حد نصاب نرسیدن تعداد آنها جهت تشکیل کلاس در مقطع راهنمایی و ضرورت رفت و آمد به بیرون از شهرک قادر به ادامه تحصیل نبوده از این رو نیاز است به این موضوع رسیدگی شود.

قنواتی رییس اموزش و پرورش شهرستان بندر ماهشهر از بازسای و احداث مدارس روستایی خبر داد و گفت: پتروشیمی لاله آمادگی خود راجهت احداث و بازسازی ۴۰ مدرسه روستایی جهت کمک به مردم روستاها اعلام نمود با امید اینکه در آینده نردیک دیگر شاهد محرومیت اهالی روستاهای شهرستان از امکانات آموزشی نباشیم.

در پایان جلسه حاج حبیب آقاجری از تخصیص بودجه ای مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان جهت احداث زمین چمن مصنوعی خبر داد و اظهار کرد:تلاش همه ما مسولین این است که به هریک از مشکلات این مناطق رسیدگی شود وجای هیچ نگرانی وجود ندارد باپیگیری های مکرر مشکلات این شهرک رفع خواهد شد.

در ادامه این سفر که بازدید از روستای چم سید لطیف بود اعتباری به مبلغ ۱۰۰میلیون تومان به عنوان آغاز فعالیت های عمرانی جهت رفع برخی از مشکلات این روستا و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر به دلیل کمبود امکانات رفاهی از قبیل تآمین روشنایی،تجهیز مدرسه ابتدایی،بازسازی جاده های فرعی و رفع مشکل فاضلاب روستا بود.

از دیگر روستاهای مورد حاج حبیب آقاجری و هییت همراه روستای بسیطین بود که شورای این روستا به مشکلات اساسی موجود اشاره نمودند و خواستار توجه بیشتر و تآمین اعتبارات از سوی مسولین شدند.

مردم این روستا با ۷۶ خانوار با مشکلات جدی همچون نبودند مرکز بهداشت ،مدارس ابتدایی،آنتن دهی نامناسب تلفن همراه،شکستگی لوله های آب آشامیدنی و شبکه برق فشار ضعیف روبرو هستند.

بیگدلی بخشدار مرکزی در پایان بازدید از روستاها قول پیگیری مستمر هر یک از مشکلات روستاهای شهرستان رو داد و بیان نمود:با همکاری دهیاران،مردم روستا و مسولین شهرستان به هر یک از مشکلات روستاها پرداخته خواهد شد.

درپایان سفر درون حوزه ای نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی که سرکشی از کارگاه موسسه حهاد نصر بود با ۲۷۰نیروی انسانی (۶۵%بومی) حاج حبیب آقاجری قول حل مشکل جدی این کارگاه که تآمین سوخت بود داد و گفت:با در نظر گرفتن این موضوع که این کارگاه زهکشی برخی اراضی این منطقه را انجام میدهد دیگر نگران تآمین سوخت خود از سوی شهرستان ماهشهر نباشند و این مشکل به زودی رفع خواهد شد

3551
۱

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • بهزاد
    حاج حبیب روستاها رو ول کن مجلس رو بچسب سر مردم خوزستان رو بریدن هر چى لایحه به ضرر ما بود تصویب شد
منتشر شده۱ در حال بررسی۱