آقاجری از تخصیص مالیات بر ارزش افزوده و عوارض آلایندگی تاسیسات نفتی به هندیجان خبر داد

حاج حبیب آقاجری نماینده مردم حوزه انتخابیه شهرستان های هندیجان،امیدیه و بندر ماهشهر در مجلس شورای اسلامی و کاندیدای دور دوم مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خورنا از تخصیص سهم ۶۸۰ میلیون تومانی مردم هندیجان از مالیات بر ارزش افزوده و عوارض آلایندگی شهرستان هندیجان خبر داد.

حاج حبیب آقاجری ضمن اشاره به تخصیص ۶۸۰ میلیون تومان از مالیات بر ارزش افزوده و عوارض آلایندگی شهرستان هندیجان به مردم این شهرستان تصریح کرد : به دلیل قرارگرفتن تاسیسات نفتی شرکت های نفت امیدیه و آقاجاری در ضلع شرقی هندیجان و محدوده این شهرستان ،عوارض آلایندگی و مالیات بر ارزش افزوده این تآسیسات و چاه های نفت به مردم هندیجان نیز تعلق می گیرد. لذا پس از پیگیری های مستمر و جدی با همکاری شهرداری و شورای شهر هندیجان با موافقت مدیر کل دارایی استان خوزستان ۶۸۰ میلیون تومان عوارض آلایندگی و مالیات بر ارزش افزوده به مردم این شهرستان تخصیص داده شد و اولین قسط آن نیز پرداخت شد.

وی در ادامه ضمن تآکید بر مورد پیگیری قراردادن پرداخت مبالغ سال های قبل این عوارض خاطرنشان کرد:مسولیت هزینه کردن این مبلغ نیز بر عهده شورای شهر و شهرداری هندیجان می باشد و بین شهرداری و دهیاری ها تقسیم می یابد.

حاج حبیب آقاجری در ادامه گفتگو ضمن اشاره به موفقیت در جلوگیری نمودن از انتقال آب رودخانه زهره به استان بوشهر و جلوگیری از احداث تونل و سد در آن محل به تشریح میزان پیشرفت چند پروژه عمرانی پرداخت و گفت :خوشبختانه پروژه های عمرانی در شهرستان هندیجان روند خوبی را پشت سر می گذرانند به گونه ای که جاده هندیجان که طی۱۷ سال گذشته تنها ۱۵درصد آن عملیاتی شده بود اکنون ۷۵ درصد آن پیشرفت داشته است و همچنین جاده هندیجان-دیلم نیز رو به اتمام است ،از دیگر پروژه های عمرانی امیدوار کننده ،استخر این شهرستان است که بودجه آن از ماده ۱۸۰ به مبلغ ۹۰۰ میلیون تومان تامین گردید، تا به حال ۵۳ درصد آن عملیاتی شده است و همچنین بیمارستان این شهر که خدمات رسانی آن در حد و ظرفیت یک درمانگاه بود خوشبختانه جهت رفاه مردم بخش داخلی و اطفال آن فعال شده و بخش جراحی آن نیز به زودی آغاز به کار خواهد کرد.

وی افزود :با تخصیص ۴ میلیارد تومان در سال ۹۳ و ۴٫۲ میلیارد تومان در سال ۹۴ جهت بهسازی روستا ها و جاده های روستایی،اکنون بسیاری از مشکلات و کمبود های روستا های شهرستان از جمله روستا های شرق رودخانه زهره مرتفع شده است و ظرف ۷ الی ۸ ماه آینده روستایی را محروم از نعمت گازرسانی در حوزه نخواهیم داشت.

نماینده مردم شهرستان های هندیجان،امیدیه و ماهشهر در مجلس شورای اسلامی در پایان از فعال شدن صادرات وواردات بندر سجافی خبر داد و گفت:طی برنامه های توسعه و تقویت گمرک و بندر سجافی ،بازار ته لنجی این منطقه همانند بازار دیلم و گناوه رونق خاصی میگیرد و به زودی فعالیت های صادرات و واردات بندر سجافی به کشورهای حاشیه خلیج فارس فعال میشود و از وضعیت بسیار خوبی برخوردار می گردد.

4534
۱۵

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس
  دمت گرم. حیف دیگه دیره حاجی
 • حشوشی
  درود خدا و بندگان صالح پروردگار بر نماینده درستکار و بی ادعای ما
 • حیاتی
  خدا خیرت بده
 • قنواتی
  احسنت
 • مستطاب
  رای ما حاج حبیب آغاجاری
 • برمک
  انتظار همین بود نماینده پاک دست ما
 • حیدری
  احسنت احسنت احسنت
 • دکتر
  سکوت مسئولین یا خیانت به شهرستان/بیمارستان نفت ماهشهر تعطیل می شود!+تصاویر به گزارش ماهشهرنیوز:زمزمه های به گوش میرسد که خرداد سال ۹۵ قرار است تنها بیمارستان دارای امکانات در منطقه ماهشهر شهرک بعثت جمع آوری شود. آیا واقعا وزیر محترم نفت یا مدیر شبکه بهداشت و درمان وزارت نفت به جای رفع کمبود هاو نواقص باید صورت مسئله را پاک کنند. آیا مدیران پتروشیمی که همگی پروازی و غیر بومی هستند و خانواده های خود را در بهترین شهرهای ایران سکنا گزیده اند و از بالاترین و به روز ترین امکانات بیمارستان ها استفاده می کنند نباید جلوی تعطیلی این بیمارستان را بگیرند،آیا صدای پرسنل شریف این بیمارستان که چند صباحی است دچار دغدغه شده اند به گوش مسئولان نمیرسد. ما با شناختی که از سردار حبیب آقاجری داریم، اجازه نخواهد داد این اتقاق نامیمون رخ دهد چرا که ایشان می داند مردم شریف ماهشهر و بندرامام ،شهرک بعثت و چمران تنها راه دسترسی به یک بیمارستان تقریبا مجهز ، همین بیمارستان نفت ماهشهر است. حتما می دانید که این اتفاق باید در شورای راهبری مدیران عامل منطقه ویژه به چالش کشیده شود وبه هر بهایی نباید اجازه دهند این بیمارستان برچیده شود. انتظار ما این بود که براداران مسلمان بجای تفکر و برچیده شدن این بیمارستان با رویکرد استفاده از مدیریتی توانمند و به روز کردن امکانات بیمارستان، هم به مردم شهر امکانات دهند و هم بتوانند به عنوان یک بیمارستان مجهز به بخش خصوصی سرویس دهی کنند. درپایان به این نتیجه می رسیم که همیشه برای رسیدن به مقصد و پاسخ مناسب باید تلاش کرد و راه را هموار ساخت نه اینکه صورت مسئله را پاک کنیم. آیا مردم ماهشهر حق داشتن چنین بیمارستانی را ندارند؟؟؟؟
 • شرکتی
  تاریخچه و معرفی بهداشت و درمان ماهشهر پس از تاسیس پالایشگاه آبادان در سال ۱۲۸۸ ، به جهت موقعیت جغرافیایی خاص و دسترسی به آبهای آزاد جهان و همچنین پیشینه تجاری مناسب ،بندرماهشهربعنوان گزینه نخست برگزیده شد و تعداد ۶ اسکله و تاسیسات جنبی مربوطه و همچنین یک پالایشگاه گاز مایع در منتهی الیه خورموسی جهت صدور محصولات آن پالایشگاه احداث و به بندر صادراتی موسوم شد. بعدها شرکت نفت ایران و انگلیس شروع به راه اندازی اسکله های بندر صادراتی و مجیدیه و تانکی فرم در بندر ماهشهر نمود. با شروع کار شرکت نفت ایران و انگلیس تعدادی بالغ بر ۲۰۰۰ واحد مسکونی در ناحیه صنعتی جهت کارکنان و خانواده های آنان بنا گردید و همزمان یک درمانگاه جهت خدمات طب صنعتی و بازرسیهای بهداشت کار و همچنین ارائه خدمات درمانی سرپایی در بندر صادراتی و یک درمانگاه نیز در ناحیه صنعتی جهت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به خانواده های کارکنان احداث گردید که البته از این امکانات خانواده های غیر شرکتی و مدارس نیز استفاده می کردند. اهمیت این درمانگاهها در کنترل و پیشگیری بسیاری از بیماریهای عفونی منطقه بارز بود ضمنا" در صورت نیاز به امکانات تخصصی و بیمارستان ، بیماران به شهرستان آبادان اعزام می گردیدند. با احداث مجتمع پتروشیمی رازی در سال ۱۳۴۶ و پس از آن مجتمع های فارابی و بندر امام و افزایش جمعیت طبی نیاز اساسی به گسترش کمی و کیفی خدمات بهداشتی ودرمانی احساس می شد. بنابراین بیمارستان ۷۴ تختخوابی شهید مطهری در ناحیه صنعتی احداث گردید.با شروع جنگ تحمیلی ،‌مرکزیت بهداری و بهداشت در بندر ماهشهر مستقز شد و کارکنان بهداری و بهداشت آبادان بصورت اقماری در بندر ماهشهر که پشتیبانی درمانی و بیمارستانی کارکنان صنعت نفت و جبهه را بعهده داشت مشغول به فعالیت شدند. با احداث بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی صنایع پتروشیمی در شهرک بعثت ،‌بیمارستان شهید مطهری بندر ماهشهر در سال ۱۳۷۸ به این بیمارستان انتقال یافت و در همین سال نیز با توجه به تاسیس سازمان بهداشت ودرمان صنعت نفت ،‌تمامی بهداری و بهداشت های مناطق بیست گانه سازمان به بهداشت و درمان صنعت نفت تغییر نام دادند.
 • شرکتی.
  بهداشت و درمان صنعت نفت ماهشهر یکی از مراکز بیستگانه شرکت نفت ایران است ماهشهر حق خود را به نفت و پتروشیمی ایران ادا کرده ولی شرکت نفت حق ماهشهر را ادا نکرده و مدیون ماهشهری هاست
 • درویشی
  درود بر حاج حبیب
 • عبادی
  خدا کنه شهرداری هندیجان این پول ها را خراب نکند و زیرساخت های شهری را برابر اصول شهرسازی و متناسب با هندیون خمون درست کند
 • قنواتی
  انشالله این دوره با رای بالای ۹۰۰۰۰ شما را می فرستیم مجلس
 • ابراهیمی
  حاج حبیب امید و تدبیر شمائید نه افرادی که بخاطر رای هر آن به رنگ و سبکی در می آیند
 • نظارات
  خدا را سپاس که رقیب از هول حلیم داخل دیگ افتاد انشالله برنده قطعی شمائید که بخاطررای ریل عوض نمی کنید
منتشر شده۱۵ در حال بررسی۲