مسؤل دفتر نماینده شهرستان بندرماهشهر: تمامی استخدامی‌ها از مسیر اداره کار باید انجام شود/ از اجحاف حقوق کارگران جلوگیری شود

روز شنبه ۱ شهریور مندنی قنواتی مسئول دفتر نماینده مجلس به همراه معاون سیاسی فرمانداری، رئیس اداره کار بندرماهشهر و منطقه ویژه با بازدید از پتروشیمی بندرامام و شرکت تهران جنوب پیگیر مشکلات مطرح شده در خصوص استخدام کارگران غیربومی شدند.

مندنی قنواتی در این جلسه با بیان اینکه به هیچ عنوان قابل قبول نیست که کارگری از دیگر نقاط کشور جذب شود و ساکنین این شهر بیکار بمانند، گفت: بایستی لیستی از نفرات شرکت به اداره کار شهرستان تحویل داده شود که وضعیت بومی بودن کارگران شرکت مشخص شده و پس از آن تمامی استخدامی‌های شرکت تهران جنوب از فیلتر اداره کار بگذرد.

معاون سیاسی فرمانداری بندرماهشهر با اشاره به نیاز این شرکت به تعدادی جوشکار تخصصی، اظهار کرد: با هماهنگی‌ با مدیریت شرکت تهران جنوب و اداره کار تصمیم بر این شد که افراد واجد شرایط با الویت بومی جذب شوند.

وی افزود: موارد مطرح شده در جلسه با مدیران صنعت صورت جلسه خواهد شد و در کمیسیون کارگری آینده پیگیری می‌شوند و در صورت بی توجهی مدیران به این مصوبات بصورت قانونی با خاطیان برخورد خواهد شد.

قنواتی در ادامه با حضور در پتروشیمی بندرامام جهت پیگیری مشکلات کارگری و شایعه جذب تعدادی نیروی غیر بومی، بیان کرد: بنا به گفته مدیر نیروی انسانی پتروشیمی بندرامام، تعدادی داربست بند بصورت مأموریتی از پالایشگاه بیدبلند جهت تحویل خوراک به پتروشیمی بندرامام بصورت بازه محدود وارد منطقه شده‌اند که تا پایان هفته جاری به محل کار خود باز خواهند گشت.

وی ادامه داد: پتروشیمی بندرامام جهت بروزرسانی قسمت‌های از این شرکت به تعدادی کارگر پروژه‌ای داربست بند نیاز دارد که این نیاز با هماهنگی‌ اداره کار منطقه ویژه از کارگران بومی شهرستان و لیست نفراتی که پیش از این در این شرکت کار کرده‌اند استفاده خواهد شد.

مسؤل دفتر نماینده با اشاره به بحث ورود پتروشیمی بندرامام به بورس و انتقال تعدادی از نیروها، گفت: قبل از هرگونه ادغامی باید وضعیت حقوق و مزایا کارگران برای مسؤلان عالی شهرستان و عموم مشخص شده و از اجحاف حقوق کارگران جلوگیری شود.

وی ادامه داد: در صورت اهتمام مسؤولان این شرکت برای پیوستن به بورس و انتقال نیروهای خدماتی، باید طی قردادی تمام حقوق و مزایای کارگران را تضمین کنند و در این جریان انتقال، هیچ گونه لطمه‌ای به کارگران این بخش وارد نشود.

870
۱

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • ثمین
    با سلام و احترام خدمت جناب آقای آقاجری لطفا اعتراضات ما خوزستانی ها رو شنوا باشید و به گوش مجلس برسانید آزمون استخدامی چند پتروشیمی سراسری برگزار شود این ناعادلانه ترین آزمون استخدامی است چرا که عمه آزمون های قبلی که در عسلویه یا بوشهر یا اصفهان با تهران یا تبریز صورت گرفته همه بومی برگزار شده و چند آزمون هم چند استان مشترک بوده است. از شما تقاضا داریم حدالامکان آزمون در حد سه استان مجاور باشد. اگر یادتان باشد آزمون بیدبلند هم سراسری بوده است. این ناجوان مردانه است که ما در آزمون سایر مناطق کشور حضور نداشته باشیم اما خوزستان سرمایه همه باشند. با تشکر از پیگیری های شما
منتشر شده۱