حبیب آقاجری: انتخاب پیمانکاران بومی باید در اولویت صنایع پتروشیمی قرار گیرد

نماینده بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان و بندر امام‌خمینی(ره) گفت: انتظار داریم صنایع پتروشیمی در بحث انتخاب پیمانکار، پیمانکاران بومی که کیفیت کار خوب همراه با قیمت مناسب ارائه داده‌اند را در اولویت قرار دهند.

به گزارش روابط عمومی نماینده بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان، بندر امام‌خمینی(ره) و بخش جولکی در مجلس شورای اسلامی، حبیب آقاجری در آیین گشایش نخستین نمایشگاه توانمندسازی شرکت‌های منطقه در تامین نیاز های عمومی و تخصصی صنایع پتروشیمی بندر ماهشهر بیان داشت: در این منطقه، ظرفیت‌های بسیار خوبی وجود دارد و شهرستان بندر ماهشهر از همه‌ی نعمت‌های الهی که لازمه پیشرفت اقتصادی می‌باشند، برخوردار است.

وی ادامه داد: متاسفانه با تمام این نعمت‌های الهی، آمار بیکاری در این منطقه بسیار بالاست؛ به طوری که روزانه حدود ۸۰ نفر با موضوع اشتغال به دفاتر ما در حوزه انتخابیه مراجعه می‌کنند.

نماینده بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان و بندر امام‌خمینی(ره) در مجلس شورای با انتقاد نسبت به عدم ایجاد صنایع پایین دستی در منطقه خاطرنشان کرد: برگزاری این نمایشگاه‌ها در سطح منطقه بسیار خوب است؛ اما اگر با اتمام آن، تولیدات شهرک‌های صنعتی و کارگاه‌ها از سوی صنایع خریداری نشده و نیازها از خارج منطقه تامین شود، برگزاری این نمایشگاه بی‌فایده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر گردش مالی صنایع پتروشیمی در بانک‌های‌ شهرستان انجام شود و بانک‌ها به کارگاه‌ها و صنایع پایین‌دستی تسهیلات دهند، تحول خوبی در بحث تولید به وجود خواهد آمد.

نماینده بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان و بندر امام‌خمینی(ره) افزود: مقام معظم رهبری امسال را سال تولید، پیشتیبانی و رفع موانع تولید نامگذاری کرده‌اند. چندین سال است که ایشان در رابطه با نامگذاری سال‌ها، مباحث اقتصادی را مطرح می‌کنند ولی متاسفانه ما توجه‌ای به این موضوع نمی‌کنیم که اگر توجه می‌کردیم، وضع خیلی بهتر بود.

وی متذکر شد: انتظار می‌رود بانک‌ها، صنایع و مجموعه‌ی مدیران‌ شهرک‌های صنعتی کمیته‌ای تشکیل داده تا بتوانیم شاهد جهش در بحث اشتغال‌زایی منطقه باشیم.

آقاجری با تاکید بر استفاده حداکثری از ظرفیت نیروهای بومی در صنایع پتروشیمی گفت: انتظار داریم صنایع پتروشیمی در بحث انتخاب پیمانکار، پیمانکاران بومی که کیفیت کار خوب همراه با قیمت مناسب ارائه داده‌اند را در اولویت قرار دهند؛ اما متاسفانه در بعضی جاها، با اینکه پیمانکاران بومی این شرایط را دارند، از آن‌ها استفاده نمی‌شود و این موضوع در بحث اشتغال زایی موثر است.

588
۱

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • مظلوم
    سلام حاجی تورو خدا به داد ما پرسنل بی پناه پتروشیمی شیمی بافت برسید تمام مدیران ما پروازی هستن و جهت تفرج و تحقیر هر هفته با پرواز با هزینه شرکت از تهران به ماهشهر می‌آیند مانند مدیر اداری این شرکت به نام فرشید ابراهیم پور که دوسال است با بی مهری و نهایت ظلم به پرسنل از هر نظر سرکار است جالب اینجاست کسی که به کاز این ابر قدرت خرده بگیرد چنان بلایی سر آن می آورد که هیچ کسی دیگه جرات حرف زدن با او را پیدا نکند چه برسه بخواد اعتراض کند نماینده کارگری را یاغی و شورش گر به مقام های بالا دستی معرفی می‌کند هزینه پرواز ماهیانه و اقامت این مدیر اداری معادل حقوق ۴ کارگر میباشد آیا این انصاف هست حقوق می‌گیرد اشکالی نداره چرا ظلم می‌کند چرا تشکیل باند می‌دهد حاجی تو رو خدا به داد مای ۲۰۰ نفر برس خداوند طول عمر با عزت به شما و خانواده محترمتان بدهد و مارو از دست این ظالم نجات بدهید برای تایید حرف بنده کافی است یه تحقیق از شرکت شیمی بافت کنید می‌بینید که چه به سرما آمده و دارد می آید حاجی التماس کمک
منتشر شده۱ در حال بررسی۱۲