فاز نخست مرکز آموزش باغ موزه محیط زیست بندرماهشهر به بهره‌برداری رسید

فاز نخست مرکز آموزش باغ موزه محیط زیست بندر ماهشهر به مساحت ۱۴ هکتار و اعتبار حدود ۸۰ میلیارد ریال روز پنجشنبه با حضور نماینده بندر ماهشهر در مجلس شورای اسلامی، رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، استاندار خوزستان و سرپرست فرمانداری بندر ماهشهر به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط‌عمومی نماینده بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان، بندر امام‌خمینی(ره) و بخش جولکی در مجلس شورای اسلامی، فاز اول این باغ موزه شامل ساختمان آموزشی، سالن کنفرانس، آمفی تئاتر و کتابخانه به مساحت ۲ هزار متر و ساختمان استراحت اساتید است که توسط سه پتروشیمی با اعتبار ۸۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

طرح کامل این باغ موزه شامل سالن کنفرانس، آمفی تئاتر و کتابخانه به مساحت ۲ هزار مترمربع، ساختمان استراحت اساتید در دو طبقه به مساحت ۴۰۰ مترمربع، سالن ورزشی به مساحت ۸۰۰ مترمربع است.

همچنین این باغ موزه دارای موزه حیات وحش به مساحت ۲ هزار مترمربع، باغ پرندگان، نهالستان، باغ وحش به مساحت شش هکتار، رصد خانه مجازی به مساحت یک هزار متر مربع و همچنین مدرسه طبیعت است.

احداث مرکز آموزش و باغ موزه محیط زیست از سال ۹۵ آغاز شد که بر اساس برآورد انجام شده تکمیل تمام این طرح  نیازمند یک هزار میلیارد ریال اعتبار است.

گفتنی است امروز پنجشنبه رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور به همراه نماینده بندر ماهشهر و بندر امام خمینی(ره) در مجلس شورای اسلامی و استاندار خوزستان از روند احداث تصفیه‌خانه در پتروشیمی‌های مارون و بندر امام و همچنین از خروجی پساب چند شرکت پتروشیمی از جمله شیمی بافت بازدید کردند.

390

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.