با پیگیری‌های نماینده هندیجان در مجلس حاصل شد؛

تخصیص بیش از ۵ میلیارد ریال اعتبار برای ساماندهی سواحل هندیجان

پس از پیگیری‌های حبیب آقاجری و دیدار با وزیر میراث فرهنگی و گردشگری، اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال به جهت ایجاد زیرساخت و ساماندهی سواحل هندیجان از سوی این وزارتخانه تخصیص داده شد.

به گزارش روابط عمومی نماینده بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان، بندر امام‌خمینی(ره) و بخش جولکی در مجلس شورای اسلامی، حبیب آقاجری روز یکشنبه در این خصوص بیان داشت: منطقه بحرکان یک از بنادر مهم شهرستان هندیجان بوده که از سوی وزارت میراث فرهنگی و گردشگری به عنوان منطقه نمونه گردشگردی مصوب شده است.

وی با اشاره به اینکه این بندر محل ارتزاق مردم هندیجان است، ادامه داد: متاسفانه در سال‌های اخیر اقدامی برای ایجاد زیرساخت‌ها لازم گردشگری در این منطقه انجام نشده بود که به همین جهت در آذرماه سال جاری، با آقای ضرغامی وزیر میراث فرهنگی و گردشگری نشستی برگزار کردیم.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی افزود: با دستور وزیر میراث فرهنگی و گردشگری، اعتباری برای ایجاد زیرساخت و ساماندهی ساحل هندیجان تخصیص داده و به اداره کل میراث فرهنگی استان خوزستان ابلاغ شد.

آقاجری در پایان تاکید کرد: با توجه به اینکه صنعت گردشگری، یک صنعت درآمدزا و ارزآور است و می‌تواند در اشتغال‌زایی در منطقه نقش بسزایی داشته باشد، پیگیری برای جذب اعتبارات بیشتر را در دستور کار خود قرار خواهم داد.

110

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *