حبیب آقاجری: وجود نیترات آمونیوم در آب، عامل مرگ ماهیان دریاچه نمک بندر ماهشهر بوده است

نماینده مردم بندر ماهشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: علت مرگ ماهی‌های دریاچه نمک بندر ماهشهر وجود ماده شیمیایی نیترات آمونیوم در آب بوده که که میزان این ماده چندین برابر حد مجاز تشخیص داده شده است.

به گزارش روابط عمومی نماینده بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان، بندر امام‌خمینی(ره) و بخش جولکی در مجلس شورای اسلامی، حبیب آقاجری روز دوشنبه در این خصوص بیان داشت: پیرو نمونه‌گیری و آزمایشاتی که سازمان حفاظت محیط زیست انجام داد، وجود بیش از حد و چند برابر حد مجاز ماده نیترات آمونیوم در آب دریاچه نمک تشخیص داده شد که این ماده باعث مرگ آبزیان شده است.

وی ادامه داد: سازمان حفاظت محیط زیست باید هر‌چه سریع‌تر منشاء این آلودگی را مشخص کند تا چنانچه فرد یا افرادی در ایجاد آلودگی نقش داشته‌اند، شناسایی و از طریق دستگاه قضا به طور جدی با آن‌ها برخورد شود.

گفتنی است، روز ۱۴ مردادماه سال جاری، تعداد زیادی از ماهی‌های دریاچه نمک بندر ماهشهر تلف شدند که در همان روز حبیب آقاجری نماینده مجلس در تماسی تلفنی با رییس سازمان شیلات کشور، مدیرکل حفاظت محیط زیست و مدیرکل شیلات استان خوزستان خواستار بررسی دقیق علت تلف شدن ماهی‌های این دریاچه شده بود.

لازم به ذکر است، نیترات آمونیوم یک کود شیمیایی است که برای نیتراته کردن خاک برای کشاورزی به کار می‌رود.

370

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.